Nagrzewnice

Firma Termax specjalizuje się w produkcji nagrzewnic powietrza typu MTP. Wytwarzane przez nas urządzenia charakteryzują się sprawnością sięgającą 90%.Nagrzewnice Termax pracują na zasadzie pośredniego ogrzewania powietrza paliwem stałym (miał węglowy, ekogroszek) lub ciekłym (olej opałowy) przy użyciu rusztu mechanicznego, palnika retortowego lub olejowego.

Nasze urządzenia wyróżniają się bardzo długą żywotnością. Wiele urządzeń o podobnej konstrukcji jeszcze będących w użyciu pracuje już ponad 20 lat !

Urządzenia produkowane przez firmę Termax ogrzewają już liczne zakłady w wielu miejscach Polski. Wśród nich znajdują się: suszarnie cegły, zboża, hale produkcyjne, magazynowe, szklarnie, fermy jak również obiekty sakralne.

Dalszy rozwój poskutkował wyspecjalizowaniem w produkcji nadmuchowych pieców grzewczych o mocy do 5 MW. Nasze urządzenia są wykorzystywane w kilkudziesięciu zakładach produkcyjnych. Mogą one służyć jako źródło ciepła szczególnie w suszarniach cegły oraz suszarniach zbóż.

Nagrzewnice firmy Termax konstruowane są zgodnie z dyrektywami:

98/37/WE – wdrożonych Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w sprawie zasadniczych wymagań dotyczących maszyn z 10.04.2003r. (Dz.U.Nr 91/2003 poz.858)

73/23/EEC – wdrożonych Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w sprawie zasadniczych wymagań dla sprzętu elektrycznego z 12.03.2003r. (Dz.U.Nr49/2003 poz.414)

Nagrzewnica oznakowana jest znakiem CE.

Nagrzewnice powietrza